Powered by Smartsupp FOTOVOLTAICKÝ OHŘEV VODY II - Dotace NZÚ a NZÚ Light na fotovoltaický ohřev vody | Morasol, moravská solární s.r.o
Drobečková navigace

Úvod > Blog > FOTOVOLTAICKÝ OHŘEV VODY II - Dotace NZÚ a NZÚ Light na fotovoltaický ohřev vody

FOTOVOLTAICKÝ OHŘEV VODY II - Dotace NZÚ a NZÚ Light na fotovoltaický ohřev vodyAktuálně je ve světě fotovoltaiky velký boom v oblasti instalací fotovoltaického ohřevu vody, který je podpořený dotačním programem Nová zelená úsporám Light. Tento program je určen pro osoby pobírající starobní důchod, invalidní důchod 3. stupně nebo příspěvek na bydlení. V rámci tohoto programu je možné čerpat dotaci 90 000 Kč, která může těmto zájemcům pokrýt celou investici. 

Tento boom ovšem upozadil možnost instalace stejného systému fotovoltaického ohřevu vody, který si mohou pořídit i vlastníci rodinných domů, kteří jsou stále pracovně aktivní, a dosáhnout na dotační podporu ve výši 45 000 Kč ze standardního programu Nová zelená úsporám. Tato finanční podpora by Vám tedy pokryla 50 % z celkové ceny instalace. A to se přece také vyplatí, no ne?

Pojďme si tedy obě možnosti jednoduše srovnat v tabulce:

 

NZÚ STANDARD

NZÚ LIGHT

Výše dotace

45 000 Kč

90 000 Kč

Čerpání finančních prostředků

Po doložení realizace

Možné dopředu zálohově před realizací

Kdo vám s podáním žádosti pomůže

Moravská solární MORASOL s.r.o.

Pracovníci MAS/EKIS, tedy poradci NZÚ Light

Kdo může žádat

  • Vlastníci stávajících domů využívaných k trvalému bydlení
  • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
  • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky
  • Vlastníci nebo spoluvlastníci rodinného domu, ve kterém jsou trvale hlášeni déle než od 12. září 2022
  • Vlastníci nebo spoluvlastníci trvale obývané stavby pro rodinnou rekreaci, ve které jsou trvale hlášeni déle než od 12. září 2022
  • Žadatel a všichni členové jeho domácnosti pobírají ke dni podání žádosti o dotaci starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně, nebo v období mezi 12. 9. 2022 a dnem podání žádosti pobírali příspěvek na bydlení.

 

Pro nezávaznou nabídku nás neváhejte kontaktovat již nyní https://www.morasol.cz/kontakty