Powered by Smartsupp Bateriové úložiště HES | Morasol
Drobečková navigace

Úvod > Fotovoltaika > Produkty > Bateriové úložiště HES

Bateriové úložiště HES

Bateriové uložiště HES je kompaktní, na síti nezávislé řešení hybridního fotovoltaického systému pro domácnosti či menší provozy. Umožňuje efektivně využívat energii vyrobenou fotovoltaickými panely a zajišťuje také energetickou zálohu objektu. Tento bezkonkurenční systém vznikl za spolupráce Fenix Group s ČVUT.

 

CHCI ZÍSKAT NEZÁVAZNOU NABÍDKU 

 

Bateriové úložiště HES

Proč jít do HES?  

  • Ucelené řešení hybridního fotovoltaického systému.
  • Obsahuje bateriové články, asymetrický třífázový střídač, solární MPPT regulátor, modul synchronizace zajišťující připojení a souběh s distribuční sítí, nabíječku akumulátorů, systém dohledu nad bateriovými články (BMS) a modul s řídící a komunikační jednotkou.
  • Uložiště HES je dodáváno v kapacitách 13,7 kWh27,4 kWh nebo 41,1 kWh.
  • Technologie je umístěna v oceloplechové skříni o rozměru 60 x 60 x 192 cm.

 

Přístup do webového rozhraní

Uživatel bateriového uložiště HES získá přístup do webového rozhraní, pomocí kterého lze monitorovat:

  • aktuální stav systému,
  • bilanci spotřeby objektubateriové úložiště HES
  • výrobu fotovoltaické elektrárny
  • množství energie odebrané z distribuční sítě
  • historii stavu nabití baterie

Předpověď počasí

Je poskytována i třídenní předpověď osvitu pro danou FVE. Detailní provozní data za vybrané období lze i stáhnout a dále individuálně zpracovávat. V rámci uživatelského rozhraní lze také jednoduše měnit provozní režimy (ECO, UPS, WINTER) a nastavovat základní parametry určující chování systému.

 

Domácí spotový poradce

Stanice HES také umožňuje efektivně využívat tzv. spotových cen elektrické energie. Zajišťuje to unikátní algoritmus, který průběžně vyhodnocuje průběh hodinových cen, předpověď výroby FVE a předpověď spotřeby domu a na základě těchto údajů vytvořený model pak rozhoduje, kdy má docházet k nabíjení baterie z distribuční sítě a kdy naopak má být systémem energie do sítě dodána. Takto autonomně řízený provoz uložiště může výrazně přispívat k dalšímu aktivnímu snižování provozních nákladů.

 

 Zdroj: https://www.fenixgroup.cz/cs/produkty/bateriove-uloziste-hes

 

CHCI ZÍSKAT NEZÁVAZNOU NABÍDKU

 

 

 
Od prvního kontaktu až po samotnou realizaci fotovoltaiky u mě Morasol sbíral jen samé plusy. Technici byli ochotní, šikovní. Vše podrobně vysvětlili. Za mě naprostá spokojenost a všem, kdo uvažuje o fotovoltaice, Morasol s klidným svědomím doporučuji!
 
⭐⭐⭐⭐⭐ 
 
Pavel M.
 
S firmou Morasol mám jen pozitivní zkušenosti. Od nabídky po samostatnou realizaci proběhlo vše bez problémů. Zajistili vše včetně dotace a komunikace s distributorem. Technici firmy byli ochotní, samostatní a rychlí, realizace během 3 dnů, vše mi bylo vysvětleno
 
⭐⭐⭐⭐⭐ 
 
Lukáš S.
Tuto firmu určitě doporučuji. Perfektní komunikace s firmou během celého procesu realizace. Vše potřebné bylo dostatečně vysvětleno, vždy všichni vstřícně reagovali na jakékoliv dotazy v podstatě obratem. Realizace proběhla v domluveném termínu. Jsem moc spokojená a tuto firmu můžu všem vřele doporučit.
 
⭐⭐⭐⭐⭐ 
 
Renata D.