Powered by Smartsupp 5 výhod fotovoltaického systému. Výhody fotovoltaiky | Morasol, moravská solární s.r.o
Drobečková navigace

Úvod > Blog > 5 výhod fotovoltaického systému. Výhody fotovoltaiky

5 výhod fotovoltaického systému. Výhody fotovoltaikyDatum konání:
9.9.2020

Stále váháte, zda si solární elektrárnu pořídit? Přečtěte si, jaké jsou výhody fotovoltaiky a možná dospějete k názoru, že se to opravdu vyplatí!

34.jpg

Energetická soběstačnost

S fotovoltaikou již nebudete zcela závislí na elektřině od dodavatele. To znamená, že vás již nebude muset děsit nepříznivě se vyvíjející cena elektřiny ani faktury ve schránce. Solární panely totiž využívají vlastní energii a budou tak vyrábět elektřinu přímo na vaší střeše. Vytvoříte si tak vlastní energetickou soběstačnost a ušetříte.

Finanční úspora a nízké náklady na údržbu

Patří mezi nejvýznamnější výhody fotovoltaiky z hlediska spotřebitele. Rozhodnete-li se pro pořízení solárních panelů, můžete se těšit na snížení účtů za elektřinu. Existuje zde sice určitá počáteční investice, tu ale budete mít pokrytou již během prvních pár let. Panely mají navíc dlouhou životnost, nemusíte tedy vynakládat peníze na jejich časté opravy.

Snadná a rychlá instalace

Pokud si pořídíte fotovoltaickou elektrárnu, věřte tomu, že nejvíce času zabere vyřídit potřebnou dokumentaci. Samotná instalace panelů na Vaši střechu probíhá rychle a nepředstavuje výrazný zásah do konstrukce domu. Jak jsme již psali v minulém článku, je ale nutné zajistit dostatečnou kvalitu střechy, na kterou se fotovoltaické panely budou umisťovat.

Ohleduplnost k životnímu prostředí

Solární panely, kromě slunečního svitu, který je nevyčerpatelným přírodním zdrojem, nepotřebují žádné další palivo. Čistá energie navíc pomáhá zmírnit vznik skleníkového efektu naší planety. S fotovoltaikou na střeše vás naše planeta bude mít ráda.

Možnost dotace

Jako budoucí majitel fotovoltaické elektrárny si můžete požádat o dotaci až 225 000 Kč. Stát v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám podporuje udržitelné formy získávání energie. Samotná pořizovací cena fotovoltaiky tedy není ta, kterou skutečně zaplatíte. Skutečná cena je již očištěná o dotaci a může tvořit i polovinu ceny pořizovací.

Doufáme, že jste díky těmto důvodům zase o něco blíže k pořízení fotovoltaických panelů. A kdybyste měli jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat skrze náš poptávkový formulář.

Výhody fotovoltaiky – shrnutí:

  1. Energetická soběstačnost
  2. Finanční úspora a nízké náklady na údržbu
  3. Snadná a rychlá instalace
  4. Ohleduplnost k životnímu prostředí
  5. Možnost dotace

Uvažujete o pořízení fotovoltaiky, ale chcete se nejdříve dozvědět více? Přečtěte si náš E-BOOK, který pro vás máme zdarma. Nebo nás rovnou kontaktujte přes poptávkový formulář a naši technici se vám ozvou s ideálním řešením na míru!

CHCI NEZÁVAZNOU NABÍDKU